סיפור המכון למדע ותודעה – יום הולדת 4 – ויציאה לדרך חדשה

הבהרה: כל הנכתב כאן הוא רק על דעת הכותב ובאחריותו.
רק דבר שיבשיל לכלל מחקר שיבוצע על ידי המכון, מסקנותיו יתפרסמו בשם המכון.

ב- 14.3.2012, יום המדע הבינלאומי, שהוא גם יום הולדתו של איינשטיין, התכנסו בבית חיל האוויר בהרצליה מדענים מכל הקשת המחקרית ושיתפו את תגליותם המדעיות עם הקהל שהגיע לכנס. זו הייתה ירית הפתיחה למכון מחקר בינתחומי למדע ותודעה "המטרה אמת".

ההתעניינות של הציבור והרצון של חוקרים ואנשי אקדמיה לשתף את תגליותיהם, הולידו קהילה. חוקרים, אנשי רוח וקהל סקרן החלו להצטרף לקהילה ההולכת וגדלה, ומצאנו שיש רבים כמונו בארץ, שמחפשים מרחב שבו אפשר לחקור, להתכנס ולדון בחיבור שבין מדע ותודעה.

לאחד המפגשים הגיעו רועי לוטן גלזר והרב אלי גרינבוים, ושיתפו אותנו בחזון שלהם להקים מכון מחקר בשם "המטרה אמת". ד"ר אלון רטר התגייס במלוא כוחו למשימה, רתם חוקרים רבים לחזון, שהפך למציאות. לפני ארבע שנים ב 17/02/2014 התכנסו בבר-אילן קבוצה גדולה של חוקרים ונוסדה העמותה "המטרה אמת". נבחרו חברי וועד מנהל, בהם פרופ' דורון אורבך, ד"ר פרנסואז טיביקה, ד"ר דב ינאי, ד"ר חגי פולקמן, פרופ' אליהו ריפס, ד"ר יצחק אוריון, ד"ר ברכה קליין ופרופ' משה טרופ. הרב אלי גרינבוים, רועי לוטן גלזר וד"ר אלון רטר נבחרו להנהלת המכון. בטקס המרגש של ייסוד המכון נכחו עוד רבים והרשימה ארוכה.

במשך השנים הצטרפו למכון חוקרים, אנשי רוח, מטפלים הוליסטים, רבנים וקהל סקרנים. קידמנו פרויקטים של מחקר כמו פרויקט וליקובסקי, פרויקט גרביטציה מודעת, הפרויקט ההוליסטי ורפואה שלמה. קיימנו 6 כנסים באוניברסיטת ת"א, אוניברסיטת בר-אילן, אוניברסיטת באר שבע, כפר ורדים ועוד.

במשך ארבע שנים למדנו ללכת יחד, כתינוק הלומד את צעדיו הראשונים. כחוקרים בחנו את שדה התודעה שהתפתח בינינו, וכסקרנים חלוציים שאפנו לעבר האמת. בין המצטרפים הרבים הצטרפה גם ד"ר רחל בלבן, שתרמה רבות בפעילותה לקידום המכון והפיכתו לא רק לקהילה אלא למשפחה אוהבת. כל מי שנכח במפגשים בבית משפחת ינאי בקיסריה, חווה את תחושת המשפחתיות והאהבה בין השותפים לדרך.

אתגר גדול בפנינו, לחבר בין חוקרים מדיספלינות שונות ותפיסות עולם מגוונות. לאורך הדרך, היו מי שהזהירו אותנו שהמשימה בלתי אפשרית, שאי אפשר לגשר בין פערים עמוקים, בעיקר בין דתיים חרדים לבין חילונים. למרות הקשיים הרבים שעברנו בדרך, היום כולנו יכולים להיות גאים שאנו צועדים בדרך הנכונה. יצרנו מרחב של שיח קשוב, רגיש, אמיתי ואמיץ. בימים אלו, אנחנו עוברים שינויים ארגוניים, ובשלים לצאת לדרך חדשה של מכון בוגר שעבר מסע לא קל אך מגבש, ומודים לכל מי שעובר יחד איתנו את הדרך ומוכן לקחת צעד נוסף אל המחר.

במסגרת השינויים שאנו עוברים, בישיבת הועד האחרונה של המכון, נבחרה לתפקיד המנכ"לית החדשה ד"ר רחל בלבן. הבחירה הייתה פה אחד. מהיום אנו ממשיכים בדרך של אחדות.

בימים אלו ד"ר רחל בלבן נכנסת לתפקיד ומכינה תוכנית למסלול המראה. כל חברי הועד מסכימים שהכישורים של ד"ר רחל בלבן נחוצים בעת הזאת, על מנת לחזק את האחדות ולרתום את הפעילים לקידום החזון המשותף של כולנו.

בשם כל חברי הועד, אני מאחל הצלחה בתפקיד לד"ר רחל בלבן, ובקרוב היא תעדכן את החברים בפעילות העתידית.

בברכה,

ד"ר חגי פולקמן

בשם חברי הועד של המכון

 

אודות גד הישראלי

מהנדס תוכנה בכיר בתחום ה-Networking וה- Cyber. אוטודידקט וחוקר עצמאי בתחומי המדע, היהדות, הניו-אייג', תרבויות עתיקות והחיבורים שביניהם. חוקר בתחומי מדע שימושי כגון פיסיקה, חשמל, אנרגיות מתחדשות ו- Disruptive Technologies. שואף לפתח את גילוייו של הממציא והמדען הדגול Nikola Tesla. חובב מדע בדיוני ועובד כדי להפוך אותו למציאות. החזון שלי הוא לאחד את כל המדע הרוחני והגשמי תחת מטריית "האחדות הכוללת" של הרב קוק, למען עם ישראל והאנושות כולה.

כתיבת תגובה