ד״ר רחלי בלבן-פרידמן, פאנל רב מקצועי: ״שלום – אני, ישראל ותבל״

 

%d7%93%d7%b4%d7%a8-%d7%a8%d7%97%d7%9c%d7%99-%d7%91%d7%9c%d7%91%d7%9f-%d7%a4%d7%a8%d7%99%d7%93%d7%9e%d7%9f%d7%a4%d7%90%d7%a0%d7%9c-%d7%a8%d7%91-%d7%9e%d7%a7%d7%a6%d7%95%d7%a2%d7%99

מנחת הפאנל:  ד״ר רחלי בלבן-פרידמן, פסיכולוגית קלינית מומחית, ׳תהליכים ואנשים- מזווית רב מימדית׳. בעלת תואר דוקטור בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת בר אילן. עובדת שנים רבות בתהליכים טיפוליים בגישות שונות, ומומחית באבחון, פרופיילינג וחוות דעת פסיכולוגיות מעמיקות. יועצת בקמפיינים של השפעה בארץ ובעולם, וב'יאללה מנהיגים צעירים', מרכז פרס לשלום. בעלת ערוץ יוטיוב One- Dr. racheli Balaban ובו ראיונות עם אישים שונים בתחום התודעה והתפתחות אישית וכללית. בעבר חוקרת במוסד הטכניון במחקר אינטרדיסיפלינרי בפקולטה למדעי המחשב.

משתתפים בפאנל:

ד"ר נאדר בוטו, קרדיולוג בכיר ומצנתר במרכז הרפואי רבין, סיים את לימודי הרפואה בטורינו שבאיטליה, התמחה בקרדיולוגיה בישראל והשלים את התמחותו בקרדיולוגיה פולשנית בצרפת, במילנו, איטליה ובפיניקס, אריזונה שבארה"ב.
כרופא, העובד מזה שנים רבות בבית החולים ומטפל באלפי חולים, מבין ד"ר בוטו שעל הרופא העתידי מוטלת משימה חשובה ביותר: שינוי תפיסת המחלה והגדרותיה. בריאות שלמה תושג רק תוך איזון מלא בין שלושת המרכיבים מרכזיים של המהות האנושית: נפש, נשמה וגוף. פיתח את "התיאוריה האוניברסאלית המאחדת" המהווה בסיס למודל אינטגרטיבי, המשלב באופן פשוט וברור בין מדעי הפיזיקה, הביולוגיה, הפסיכולוגיה ואומנות. המודל כולל בתוכו את תפיסת עולמם של הפילוסופים ואנשי הרוח של הדתות השונות. ד"ר נאדר בוטו חיבר את רב המכר "רפואה החוש השביעי" (הוצאת "מודן"), "רפואה ושבעת החוקים האוניברסליים – מודל אינטגרטיבי לאבחון וריפוי"(הוצאת מודן) ו"הקוד האנושי"(הוצאה עצמית). בספר האחרון ד"ר נאדר מפתח מודל חדש מהפכני שמתייחס לאדם בצורה אינדיבידואלית מבחינה גופנית, רגשית, שכלית ומוסרית ובונה מודל לרפואה אישית.

ד"ר פרנסואז טיביקה, ד"ר לכימיה ממקימי המכון וחברה בועד המכון, חוקרת בכירה במכון לכימיה של האוניברסיטה העברית בירושלים, שם היא עובדת שנים רבות במחקר על חומרים אנרגתיים עבור משרד הביטחון, היתה תלמידה של קולט אבולקר ז״ל למעלה מ-12 שנים ומתמחה כיום באלכימיה מודרנית. כתבה ספר פורץ דרך בנושא: תודעה מולקולרית, ״A quoi pensent vos molecules?״ Molecular Consciousness, שתורגם גם לאיטלקית (טרם יצא לאור בעברית).

סאם לוי, בעל תואר ראשון (בהצטיינות) בפסיכולוגיה מהמרכז ללימודים אקדמאים, אור יהודה, לומד לקראת תואר שני בפילוסופיה באוניברסיטת בר אילן, ומתעתד לעשות שם דוקטורט. מפתח ומייסד שיטת "אהבה רבה". יליד פתח תקווה, דור 14 בישראל. עד 1992 לימד מוסיקה וניהל את בתי ספר "קאווי" (KAWAI) בארץ. עסק בפיתוח תוכנות לימוד לחינוך מיוחד בשיתוף עם מרכז "קוואי" ביפן. היה מוסיקאי ואיש מחשבים. בשנת 1992 בעקבות פריצת דיסק צווארי, פנה לעולם הרפואה המשלימה. למד סוגים שונים של הילינג, .B.A.T, רייקי מסטר, רייקי קרונה מסטר ולמד את הסייקים באנגליה ובארה"ב. כבר בתחילת דרכו כמטפל רצה לחשוף את המסתתר מאחורי צעיף המיסטיקה, וערך מחקרים משלו שאפשרו לו להסביר אותה גם באמצעים רציונאליים. הצליח לזהות ולייצר חוקיות מסוימת, שיכלה לספק הסבר סביר למימד האנרגטי ולקשריו לנפש האנושית. פיתח תהליכים להבנת נפש האדם וסידר אותם בתוך "משוואות מתמטיות".  שיטת ('תיאוריית') "אהבה רבה" – אותה פיתח, היא שיטת טיפול הוליסטית ייחודית, המתייחסת אל האדם השלם, ללא הפרדה בין ההיבטים הפיזיים והרגשיים שלו. ככזו, היא מאפשרת כלים אנרגטיים כמענה טיפולי, במקביל, לחשיפת את נפש האדם (תכנים לא מודעים) בצורה פשוטה, יעילה, מהירה ובלתי מאיימת. הוא מטפל בשיטה מאז 1966 ומכשיר במקביל מטפלים נוספים. השיטה (הממשיכה להתפתח), עברה בין 2001 – 1999 ניסוי קליני (פרופ' קרסו כחוקר ראשי) והוכחה כיעילה. התהליך המודעותי / טיפולי מתאים ליחידים כמו גם לקבוצות. כך למשל, עברה כל קבוצת אריסון שינוי תודעתי באמצעות תהליך "אהבה רבה".

להרצאות ותכנים נוספים למנויי המכון לחצ/י כאן