מכות מצרים- הגרסה המצרית

מכות מצרים- הגרסה המצרית

האם קיימות עדויות מצריות אותנטיות למכות מצרים? בהרצאת הוידיאו הבאה אנו סוקרים ובוחנים מחדש שני ממצאים ארכאולוגים חשובים, המתעדים לדעת רבים, את זווית הראיה המצרית של מכות מצרים. הממצאים, פפירוס איפוור ואבן אל עריש, נמצאו עוד במאה ה-19 ופוענחו בתחילת המאה העשרים. באמצע המאה העשרים ד״ר עמנואל וליקובסקי הבין כי הטקסט שלהם מקביל במידה רבה למכות מצרים. את ממצאיו המרתקים פרסם בספרו ״תקופות בתוהו – שחזור ההסטוריה העתיקה של ישראל ומצרים״. מאז פרסום הספר העניין הציבורי בו אינו דועך.

ההרצאה מובאת במסגרת פרוייקט וליקובסקי לתורה ומדע ואנו מציגים בה גם השערות והתייחסויות חדשות. במסגרת פרוייקט וליקובסקי ביצענו עד כה מחקר נרחב שעשוי לשנות את התפיסה המדעית והציבורית בתחום התורה והמדע. אנו רוצים לפרסם את המחקר שכבר התבצע, להמשיך בו ולהרחיב אותו. לשם כך נדרש מימון נוסף. אנו קוראים לכם לסייע במימון באמצעות רכישת הרצאות נוספות ו/או ספרים ולהינות תוך כדי כך מן התוכן המרתק שיש לנו להציע בתחום. ראו פרטים נוספים מתחת להרצאה.

צפיה מהנה:

כיצד ניתן לתרום להמשך הפרוייקט וגם להינות מן התוכן המרתק שיש לנו להציע?

  1. אנו מזמינים אתכם לקנות את הספרים המרתקים של ד״ר עמנואל וליקובסקי ז״ל. מכל ספר שיימכר יופרשו 10 שקלים תרומה לפרוייקט וליקובסקי. לפרטים נוספים על הספרים ליחצו כאן.
  2. אם ההרצאה עניינה וריתקה אתכם אנו מזמינים אתכם להשתתף בפרוייקט מימון המונים מיוחד שבו תקבלו גישה למיני קורס מרתק. בעלות של 50 שקלים בלבד תוכלו לרכוש מיני קורס של 5 הרצאות וידיאו (רק 10 שקלים להרצאה!). בהרצאות הללו נסקור את חייו יוצאי הדופן של ד״ר וליקובסקי, את ספריו ומחקריו, את הניסיון של בכירים בממסד האקדמי האמריקאי להחרים את מחקריו לצד ההערכה הרבה שלה הוא זכה מצד מדענים בכירים אחרים, את התחזיות הרבות שלו שהתגשמו ואת גישת הממסד האקדמי למחקריו כיום. החיוב על הרכישה יתבצע רק במידה ונצליח לגייס לפרוייקט זה 23,400 שקלים עד ל-15 ביולי. במידה ולא נצליח לגייס את הסכום הדרוש לא יתבצע כל חיוב בכרטיס. לעמת זאת, אם כן נצליח לגייס את הסכום הדרוש נספק לך את הקורס המרתק כחודש לאחר חיוב הכרטיס. לרכישת המיני קורס לחצ/י כאן.
  3. ניתן לתרום ישירות לפרוייקט וליקובסקי לתורה ומדע בקישור הזה.

כל תרומה לפרוייקט בכל אחד מן האמצעים הנ״ל תסייע לנו להמשיך במחקר. בכל שאלה ניתן לפנות בדוא״ל לרֹעִי לוטן גלזר בכתובת: q.spacer@gmail.com

למעבר לעמוד פרוייקט וליקובסקי לתורה ומדע לחצ/י כאן

תודה מראש

רֹעִי לוטן גלזר

רכז פרוייקט וליקובסקי