עולמות מתנגשים/ ד״ר עמנואל וליקובסקי

 

עולמות מתנגשיםהספר "עולמות מתנגשים" הוא הראשון מבין ספריו של אחד מגדולי החוקרים בתחום התורה והמדע- ד"ר עמנואל וליקובסקי ז"ל. בספר מובאות תעודות היסטוריות ומסורות עם ממצרים ועד נורווגיה, ממקסיקו ועד לסין, המעידות על זעזועי טבע כבירים עלי אדמות וברקיע השמים בעקבות התקרבות גרם שמיימי לכדור הארץ בזמנים הסטוריים. וליקובסקי קשר ישירות בין אותו ארוע קוסמי לבין יציאת מצרים ו"שמש בגבעון דום". מייד עם פרסומו ב-1950 הוא הפך לרב מכר בארה"ב. הספר זעזע את הממסד האקדמי בהציבו אתגר לדעות המקובלות באסטרונומיה ועורר ויכוחים מדעיים בלהט השמור רק לפרדיגמות חדשות. במהלך העשורים הבאים רבות מן המסקנות האסטרונומיות אליהן הגיע וליקובסקי על סמך ניתוח כתבים עתיקים ומסורות עם הוכחו כנכונות. עקב כך וליקובסקי זכה להערכה והוזמן להרצות במכוני המחקר ובאוניברסיטאות המובילות בארה"ב. לאחר מותו ב-1979 גברו הקולות של מתנגדיו והם השתלטו על השיח המדעי אבל הויכוח לא שכך עד ימינו וככל שהממצאים ממשיכים להצטבר נראה כי הוא רק נעשה יותר רלוונטי.

פרופ' הארי הס, יו"ר ועדת החלל של האקדמיה הלאומית למדעים בארה"ב, מחלוצי תיאורית טקטוניקת הלוחות, במכתב לוליקובסקי: "אתה בסופו של דבר חזית מראש שיופיטר ימצא כמקור לגלי רדיו, כי לנוגה תימצא טמפרטורה גבוהה… על כמה (מן התחזיות) נאמר כאשר טענת להן שהן בלתי אפשריות. כולן נחזו על ידך זמן רב לפני שבאה לידינו ההוכחה כי הן נכונות, ומאידך איני יודע על תחזית כלשהי לה טענת שהוכחה מאז כמוטעית…".

רוצה לעיין בספר? בספר יש 231 עמודים. 58 העמודים הראשונים מוצגים כאן חינם:

עולמות מתנגשים-כריכה

עולמות מתנגשים- הקדמה ומבוא

עולמות מתנגשים- פרקים 1-2

לקניית הספר לחצ/י כאן

 

ספרים נוספים של ד״ר עמנואל וליקובסקי ז״ל:

לחץ כאן כדי לקרוא על ספריו

עולמות מתנגשיםארץ רעשהתקופות בתוהו- ישראל ומצריםתקופות בתוהו- ההיתה תקופת חושך ביווןתקופות בתוהו- גויי הים פלישתים או פרסיםלפני עלות השחרחרם בשם המדע