פרוייקט גרביטציה מודעת

תמצית

נראה שתורת הגרביטציה נכשלת במרחקים גדולים. החומר הנצפה יכול רק להסביר רק כ- 5% מכוח המשיכה המעורב בתנועת הגלקסיות. לפיכך, המדע המציא את החומר האפל והאנרגיה האפלה שתורמים בהתאמה כ- 20% ו- 75% ממסת היקום. אבל, עד כה מאמץ מדעי רציני למצוא חלקיקים חדשים היוצרים חומר ואנרגיה אפלים נכשל. פרויקט גרביטציה מודעת מנסה להסביר את שתי הבעיות האלו החשובות ביותר באסטרופיסיקה, כמו גם כמה שאלות פילוסופיות אחרות, כגון: האם אלוהים קיים? האם כולנו קשורים? האם כולנו ביטויים שונים של מקור אחד, כמו שמרמזת המילה ליקום באנגלית – uni-verse, שאפשר לתרגמה "אחד-גוניות", ועוד.

בפרויקט זה אנו מציעים לחקור את הרעיון שמקורו של החומר האפל והאנרגיה האפלה הוא התודעה (הצופה). זוהי עבודה תיאורטית שתייצר מספר מאמרים מדעיים. התפוקה של פרויקט זה היא תורת כבידה חדשה המוסיפה את השפעת התודעה לתוך המשוואות, בתפיסה שכל אדם מתבונן ביקום מהמרכז הרעיוני שלה – מהייחודיות (singularity). בנוסף, מפותח גם פורמליזם מתמטי חדש, המאחד את כל חוקי היסוד של הפיסיקה באמצעות התפיסה שכל העולם הפיסי נוצר מהשתקפויות של מקור יחיד. אנו מאמינים שתוצאות מחקר זה ישנו את הדרך בה המדע מתייחס לרוחניות, אמונה ודת.

 

פירוט

1. הקדמה

התפיסה המדעית הרווחת כיום היא שהיקום נפרד מהצופה. פיסיקאים רבים, כולל זוכי פרס נובל, כבר הכירו בכךצלם שהתודעה (הצופה) חייבת להיכנס כגורם כדי להסביר את התוצאות של הניסויים הבסיסיים במכניקת הקוונטים ואת הטבע הדואלי של חלקיקים-גלים. עד כה, התנהגות זו הייתה מוגבלת לקנה המידה הקטן הקוונטי. אנו שואלים: "האם הנושא רלבנטי גם לסקלות גדולות?" במתמטיקה ייחודיות (singularity) מתרחשת כאשר מספר כלשהו מחולק באפס. עם התפתחות התיאוריה של חורים שחורים הוסק שמסתם מרוכזת בנקודה אחת (ייחודיות) עם צפיפות אינסופית. מקובל גם שהיקום התפתח מייחודיות במפץ הגדול לפני כ-14 מיליארדי שנה, אבל הרעיון הבסיסי של מושג הייחודיות עדיין לא ברור בכלל.

 

2. משמעות חדשה לייחודיות

אנו מציעים שייחודיות היא למעשה התודעה, המקור והמהות של כל ביטוי. היא נמצאת במרכזה של כל צורה ובאותו הזמן בעלת כל הצורות. היא מכילה את כל המרחב וכל הזמנים, אבל היא חסרת מרחב ונצחית. היא קבועה ובלתי ניתנת לשינוי.

 

3. גרביטציה מודעת

תורת הכבידה החדשה של ד"ר אלון רטר מוסיפה את הצופה כתודעה למשוואות. במודל כל אדם apple2הוא נקודת תודעה המתבוננת ביקום מהמרכז הרעיוני שלה – מהייחודיות, באמצעות האורגניזם גוף / נפש. ציור 1 מציג את המודל שלנו ליקום. כל צופה מתבונן מהיקום מהמרכז. כל היקום נשפך מתוך הייחודיות וחוזר אליה. מסה מובנת כביטוי למקור, מכיוון שהיא חוסמת את האור הבוקע מהייחודיות, והצופה יראה את הקרן חוזרת בלבד.

תצפית מתרחשת דרך אורגניזם גוף / נפש מוגבל בראייתו. הצורה הכדורית מסבירה בקלות מדוע 75% מהיקום הם בלתי נראים לצופה, זאת מכיוון ששלושה רבעים מהכדור מוסתרים ממנו. זהו הסבר פשוט ואלגנטי לאנרגיה האפלה. הצופה רואה רק חלק מרבע הכדור שקרוב אליו, וזה חומר רגיל. כעשרים אחוז הנותרים הם חומר אפל, המתגלה רק כאשר הצופה פותח את זווית הראייה שלו. חומר אפל ואנרגיה אפלה אינם מובנים כחלקיקים מסוג חדש שעדיין לא נמצאו, אלא במקום זאת מוסברים ב-'עיוורון' של הצופה.

רֹעִי לוטן גלזר פיתח גיאומטריה חדשה בשם "מרחבי השתקפויות" שמניבה את המשוואות השתקפות טלוויזיה מרעיהבסיסיות של תורת היחסות ומכניקת הקוונטים ממתמטיקה טהורה. יתכן ששימוש בתיאוריה זו יפתור את הבעיה השישית של הילברט, כלומר תיאור מתמטי כוללני של העולם הפיסיקלי. על פי המודל, היקום נוצר על ידי מספר רב של השתקפויות של מקור אחד משתי "מראות" המוצבות אחת מול השנייה (ציור 2 מדגים תופעה זו ע"י מצלמה המצלמת טלוויזיה). המראות עצמן עשויות להיות אנלוגיות לפעולה הרוחנית הבסיסית ביותר: מודעות עצמית. רבות ממסקנותיו של לוטן בתחום כוח הכבידה ובתחומים אחרים תואמות את אלו של ד"ר רטר, והתיאוריות משלימות אחת את השנייה. יחד עם הידע של ד״ר יצחק אוריון בפיסיקה גרעינית ותובנותיו של הרב אלי גרינבוים ממסורת הקבלה היהודית, אנחנו מקווים לאחד את כל חוקי היסוד של פיסיקה.

מתוך העבודה המשותפת נראה כי הושגה התקדמות משמעותית בהבנת סוגיות אלו. כמה משוואות פיסיקליות חדשות כבר פותחו. לדוגמה, נמצאה משוואה תיאורטית המחברת את הייחודיות, החומר אפל והאנרגיה אפלה; התקבלו משוואות מתוקנות ומאוחדות לתורת היחסות הפרטית ולמכניקת הקוונטים. אנו מזמינים פיסיקאים להצטרף לפרוייקט על מנת להשלים את המחקר, לבדוק אותו ביסודיות, לפרסם את התוצאות בכתבי עת מדעיים ולהציג אותם במפגשים מקצועיים. אנו מעריכים שהזמן הדרוש להשגת מטרות המחקר הוא כ- 3-5 שנים.

 

4. פוטנציאל הצלחהAlonRetter

ד״ר אלון רטר: ממקימי ״המטרה אמת – המכון הבינתחומי למדע ותודעה״,בעל דוקטורט (PhD) בפיסיקה (התמחות באסטרונומיה) מאוניברסיטת תל אביב (1999). הוא היה פוסט דוקטורט ועמית מחקר בבריטניה, אוסטרליה וארה"ב. לד"ר רטר יש 63 מאמרים שעברו שיפוט (referee) ו-100 פרסומים אקדמיים נוספים עד כה. המציא שני פטנטים בעלי פוטנציאל מכירות של מאות מיליוני דולרים ויותר.

 

ד"ר יצחק אוריון: מרצה בכיר, הוא ראש היחידה להנדסה גרעינית בפקולטה להנדיצחק-אוריוןסה באוניברסיטת בן גוריון. הוא מומחה בעל שם עולמי בשימושי קרינה גרעינית. עבודותיו בתחום הגרעין מתמקדות בחישובים תיאורטיים של מעברי קרינה וחלקיקים בחומר, ובפיתוח סימולציות של שימושי קרינה ברפואה. בנושאים אלו עובד בשיתוף פעולה עם מכונים באירופה, יפן וארה"ב. רשם שלושה פטנטים בנושאים מגוונים, ובראשם פטנט על שיטה חדשנית לטיפול בקרישי דם במוח למניעת שבץ מוחי. בין מאמריו הרבים, פרסם מאמר על יסודות הפיסיקה הקוואנטית, שבו הוא נותן הסבר חדשני לניסוי הסדקים הידוע. במקביל, הוא לומד את חכמת הקבלה במסגרת קבוצת בני ברוך החל משנת 2009.

 

תמונה רעי לוטן גלזררֹעִי לוטן גלזר: ממקימי ״המטרה אמת – המכון הבינתחומי למדע ותודעה״, למד פיסיקה והנדסת חשמל ומשמש ככתב מדעי, רכז פרוייקט וליקובסקי לתורה ומדע, מחבר הספר "הפיזיקה של המבול", יוזם פרויקט "מדָעִםרוּח" לאיחוד המדע והרוח וחוקר מגוון נושאים בתחומי התורה והמדע. הוא מפתח יחד עם ד"ר אלון רטר תאוריה חדשה לאיחוד הפיסיקה.

 

 

הרב אליעזר גרינבוים: חניך המדע בנעוריו, חזר בתשובה תמונה אלי גרינבוייםאחרי 3 שנות מחקר, בוגר ישיבות סלבודקה וחברון, בעל הסמכה לרבנות, השכלה תורנית וכללית נרחבת. שימש במשך שנים בתפקידים ציבוריים ביניהם חבר מועצת עירית בית שמש וממונה על תחומים שונים בעיר במסגרתם הוביל גיוס של מאות מיליוני שקלים עבור מערכת החינוך בעיר.

 

 

ד"ר אורי אור: דוקטורט לפיזיקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, לב העניין שלי ותפילתי: קריאה להוויה לגלות צפונותיה ולהבעיר את אהבת האמת, אש התמיד והערגה העצומה לחויית קיום אותנטית. פועלי: יצירת תנאים לבני אדם שיפגשו את עצמם במסע עומק עד למימדים בהם החומר והרוח אינם נפרדים ואז הם, בביטויים ופועלם בעולם,  חלון למרחבים המסתוריים של החיים. 1. מסע של חקירה , דרך ידע ישיר ועקיף, עם חברים ותלמידים, בשאלות יסוד כמו: מי אני? איך ללבות את הבעירה הפנימית? מהי התודעה? מהו המסע הנכון, הבוגר והבלתי משוחד למימוש הפוטנציאל האנושי והריבוני שלי? איך עיקרון אי הוודאות של אייזנברג מופיע בכל פעולה תודעתית שלמה, ועוד ועוד. 2. התעמקות ב"חכמת המספרים הטהורים" או "הספירות הטהורות" (קשור לספר יצירה). אני רואה בתורה זו "שפה פלאית", שפה שחושפת  מקטע מסודות הבריאה והלוגוס: כיצד ההכרה בונה את העולם. זו שפה שאתה חייב לחיות אותה כשאתה במצב הכרתי גבוה מהרגיל, ועוד.

 

המעונינים להצטרף לפרויקט מוזמנים לפנות אל ד"ר אלון רטר במייל: alonretter@gmail.com או בטלפון: 050-7225629

 

5. חשיבות המחקר

על פי ניוטון המרחב-הזמן הוא מוחלט. איינשטיין הראה כי הוא יחסי ותלוי במתבונן. אנו מקווים להראות שהמרחב-הזמן הוא הופעה בפני הייחודיות, שהיא תודעה.

פרויקט זה הוא בפיסיקה ואסטרופיסיקה, אך עם זאת ההשפעה שלו עשויה להיות הרבה מעבר לשני תחומים אלה. יתכן שתוצאות מחקר זה ישנו את הדרך שבה המדע מתייחס לרוחניות, אמונה ודת. הפרויקט המוצע עשוי לספק גשר חזק בין מדענים ואנשי דת ורוח. בנוסף, הרעיון שכל בני האדם קשורים באמצעות הייחודיות יכול להשפיע בצורה חזקה וחיובית על החברה האנושית.

 

6. חומר נוסף על הנושא:

הרצאה על פיתוח פיסיקה חדשה על בסיס התודעה באוניברסיטת בן גוריון – ד"ר אלון רטר

מרחבי ההשתקפויות – רֹעִי לוטן גלזר

קרן טמפלטון 2014 מחזור 2 – בקשת מחקר גרביטציה מודעת (באנגלית)

הרצאה בכנס מדע ותודעה באוניברסיטת בר אילן – הבעיות הגדולות בפיסיקה כיום – ד"ר אלון רטר

מהות הזמן והמרחב – רֹעִי לוטן גלזר

 

7. כיצד ניתן לתרום לפרויקט?

רכז הפרוייקט הוא ד"ר אלון רטר וניתן לפנות אליו בכל שאלה בקשר לתרומות או בכל נושא אחר במייל: alonretter@gmail.com או בטלפון: 050-7225629. 

ניתן גם למלא את פרטיך בטופס הבא ונחזור אליך בהקדם:


 

 

 


תגובות

פרוייקט גרביטציה מודעת — 24 תגובות

 1. הקופץ ממקפצה אל הבריכה, כלל לא חש בכוח המושך אותו כלפי מטה.
  הבחנה זו מספיקה כדי לקבוע כי כוח המשיכה לא קיים, ויש לחפש הסבר
  אחר לתופעות התנועה הטבעית.
  הליכה אל ההסבר האחר תביא ( לבסוף) את המתעניין אל פלא בלתי מובן.
  היקום אינו ניתן להסבר מכני, והוא פועל על פי רעיונות מתגשמים.
  הפרשנות של הרעיונות המתגשמים, נתונה לרוח החופשית של האדם.

  א.עצבר

 2. שלום לכולם,

  אני שמח לבשר שיש קבוצות נוספות בעולם שעובדות על מודל התפוח של היקום (גרף 1 בפרויקט). נא ראו הפניות לסרטים למטה. את דניס לינקלייר שמופיעה בסרט השני פגשתי בביקורה בארץ לפני כ-10 ימים. תודה רבה לתמיר אשמן על הקישור!

  בברכה,
  אלון

  The Universal pattern- Torus
  https://www.youtube.com/watch?v=EKtevjrZOGs

  Fundamental Pattern – Lynnclaire Dennis
  https://www.youtube.com/watch?v=D6SDfSlbuqI

  sliceform – papercraft – torus – tutorial – dutchpapergirl
  https://www.youtube.com/watch?v=-d4IQT_phlQ

  Nassim Haramein Holofractographic Universe Theory

 3. היקום על פי עצבר , תקציר התקצירים, 12/4/2015

  הקופץ ממקפצה אל הבריכה, אינו חש בכוח המושך אותו כלפי מטה.
  הבחנה זו מספיקה לדחות את הרעיון הניוטוני של כוח משיכה.
  ואם כוח משיכה לא קיים….איך פועל היקום ?
  על יסוד הגותם ומפעלם של אריסטו , קופרניקוס, גליליאו , קפלר , ורעיון ניוטוני מסוים,
  ובתוספת קטנה של ידיעתי הטבעית, ניתן להציג יקום חדש מופלא , הפועל בלי כוח משיכה.

  אריסטו: אין ריקנות בטבע.

  רעיון עצברי : החלל האינסופי התמלא בזמן סטטי , שהוא נח מוחלט וקר מוחלט (גבול הקור)
  בכל כיוון שנבחר, יימדד זמן סטטי של כ 0.0036 מיקרו שנייה למטר. (ניסויים ישפרו את המספר)
  זמן סטטי נמדד במצב של תנועה כלפי שעון. זמן דינמי נמדד במצב של מנוחה, כלפי שעון.
  הזמן הסטטי הוא התווך שבו ינועו גלי זמן במהירות הקרובה ל 300000 ק"מ לשנייה.
  השם המקובל לגלי זמן הוא גלים אלקטרו מגנטיים.
  זמן סטטי וזמן דינמי הם ממשיים – מכיוון שהם נמדדים.

  רעיון עצברי : יקום דינמי חדש עם מסלולי תנועה בורגיים.
  כמות סופית של כוכבים נעה בתוך הזמן הסטטי במסלולים בורגיים (מסתובבים ומתקדמים)
  תנועת כוכב במסלול בורגי היא טבעית – וכוכב נח לא קיים.
  נתוני המסלול הבורגי , קוטר וזווית התקדמות.
  קופרניקוס:
  כל הכוכבים משולבים למערכת תנועה יחידה , מכיוון שכל כוכב הוא גם כוכב מרכזי וגם כוכב צידי .
  הירח הוא כוכב צד של הארץ, והארץ היא כוכב צד של השמש, והשמש היא כוכב צד של כוכב אחר.
  קפלר:
  אם כוכב צד מתרחק מהכוכב המרכזי שלו, הזמן שהוא מקיף את הכוכב המרכזי שלו – יגדל
  הכלל שמצא קפלר : אם המרחק (D) יגדל פי N , הזמן (T) יגדל פי N כפול שורש N
  לכן הגדלת D בחזקת 3 (חלקי) הגדלת T בחזקת 2 = תמיד 1
  אבל אם נרשום D בק"מ בחזקת 3 ( חלקי) T בשעות בחזקת 2 = נקבל מספר שיסומן באות P
  P אופייני של כוכב: לכל כוכב יש P אופייני, והוא מתגלה באמצעות כוכבי הצד שלו.
  את P של הארץ ( 1.3 כפול 10 בחזקת 11 ) מגלים D ו T של הירח.
  את P של השמש ( 429 כפול 10 בחזקת 14) מגלים D ו T של הארץ ( או של מאדים וכו)
  לירח אין כוכב צד , ובכל זאת יש לירח P אופייני.
  נתוני התנועה של לווין המקיף את הירח, יגלו את P אופייני של הירח.
  ניוטון: ניוטון קבע כי לכל כוכב יש כמות חומר M
  ניוטון קבע גם כי……M1 : M2 = P1 : P2

  גליליאו: ( ניסויי גלילי רומזים על קיומו של זמן מחזור מנהרתי)
  בניסוי דמיוני גלילי מרפה מכדור הנופל אל מנהרה המגיעה אל הצד השני של כדור הארץ.
  הכדור נופל ומגביר מהירות , ולאחר שהוא מגיע למרכז כדור הארץ הוא מתחיל להפחית מהירות, עד
  לרגע מנוחה בפתח השני של המנהרה. ( תיאור כללי של תנועת מטוטלת)
  לאחר מכן הוא נופל חזרה עם אותו תיאור, ומגיע ליד של גליליאו.
  הניסוי הזה מגלה את זמן המחזור המנהרתי של כדור הארץ,( 1.4 שעות)
  זמן מחזור מנהרתי, נשאר קבוע בכל משרעת.
  זמן מחזור מנהרתי יסומן כך ]T[

  התיאוריה העצברית נותנת עתה קפיצה בעזרת מפעלם של גליליאו וקפלר
  לכל כוכב יש זמן מחזור מנהרתי אופייני ]T[ , ולכל כוכב יש מספר אופייני P .
  הקפיצה מתאפשרת הודות לנוסחה יקומית חדשה המקשרת בין P ל ]T[
  P כפול ]T[ בחזקת 2 = תוצאה קבועה K
  את K נגלה באמצעות P ו ]T[ של כדור הארץ ונקבל ( 254.8 כפול 10 בחזקת 9 )

  לאחר הקפיצה יבואו מסקנות: היות ו
  P = D^3 : T^2
  אז K שווה גם ל ( D בחזקת 3 חלקי T בחזקת 2 ) כפול ]T[ בחזקת 2
  K הוא מספר קבוע בעל ממד נפחי,(D בחזקת 3) המתקבל כאשר יש שוויון בין T ל T[[
  שורש שלישי של K הוא מרחק של 6300 ק"מ מכוכב מרכזי שבו מתקיים שוויון הזמנים האמור.

  6300 ק"מ הוא מרחק נבחר השייך למבנה היקום , שיש להכיר בו כנתון טבעי.
  התיאוריה העצברית מפיקה עתה חוק טבע חדש: " חוק שוויון הזמנים במרחק נבחר"
  במרחק הנבחר ממרכזו של כוכב – זמן ההקפה סביבו T = לזמן מחזור מנהרתי שלו ]T[.
  חוק שוויון הזמנים במרחק הנבחר – מופיע באופן ברור על פני כדור הארץ.
  רדיוס כדור הארץ 6300 ק"מ ( המרחק הנבחר)
  זמן מחזור מנהרתי של כדור הארץ 1.4 שעות
  לווין מעל ראשינו, משלים הקפה ב 1.4 שעות.

  יקום הרמוני הפועל ללא כוח מאלץ ( אין כוח משיכה)
  לאחר שנקבע מראש כי לכל כוכב יש זמן מחזור מנהרתי אופייני, ומספר P אופייני, ולאחר שנקבע הקשר בין מספר P של כוכב ל זמן מחזור מנהרתי של כוכב, ולאחר הופעתו של חוק שוויון הזמנים במרחק הנבחר, ולאחר הענקת תנועה נצחית במסלול בורגי לכוכבים, הופיע היקום במלוא הדרו.
  תנועת הכוכבים בתוך הזמן הסטטי היא טבעית, נצחית , ובצורת מסלול בורגית. השילוב של כל כוכבי היקום למערכת תנועה יחידה , מתאפשר עקב הקיום של צורת מסלול בורגית.
  מערכת זו ( שהיא חטיבה דינמית שכל חלקיה נעים) נעה לנצח בחלל אינסופי מלא בזמן סטטי,
  המערכת הדינמית נעה בקו ישר , בכיוון מסוים , במהירות של 12 פעם מהירות גלי הזמן.
  תנועות חלקיה – הם במסלולים בורגיים הניכרים בקוטר מסוים וזווית התקדמות מסוימת..

  אין הסבר מכני ליקום.
  יש רעיונות מופלאים המסבירים את מבנה היקום.
  הפרשנות של הרעיונות המופלאים, תהא נובעת מעולמו הפנימי של האדם.

  מאמרים מורחבים מאת א.עצבר
  פיסיקה , תיאוריה חדשנית המבוססת על זמן סטטי
  אסטרופיסיקה עצברית , תיאוריה חדשנית של מבנה היקום.
  מעגלים – תיאוריה חדשה של פאיים ייחודיים.

  א.עצבר
  12/4/2015

 4. תאוריה מעניינת הייתי שמח לראות אותה עם הדגמות גרפיות קצת יותר או לשמוע הרצאה עלה, יש בה מספר טענות לא ברורות ראשית זמן המחזור המנהרתי שנמדד ביחס לכח המשיכה של הפלנטה, או הזמן שיקח לגליל להמשך ולצאת בצד השני, לא ברור לי איך זמן זה נמדד בלי להניח כח משיכה,

  אכן כל הזמנים וכל התנעוות הן מעגליות, רק שהמעגלים משתנים , ולכן יכולה להתקבל אשליית קו ישר,

  לא הבנתי את הזמן הסטטי כתנועה מול שעון, השעון עצמו הוא קצב של התקדמות תהליך מקביל. לא השען קובע את סוג הזמן אלא מודד אותו בקנה מידה מוסכם כל שהוא, בדיוק כמו שלא הבנתי את הזמן הדינמי , כמנוחה מול שעון, ואיזה יתרון יש לנו בהנחת סוגי זמן שכאלה, האם הם מניבים השלמת משמעויות שלא מתקבלות אחרת ? אם כן אשמח להרחבת התודעה בנושא.

 5. אין צורך בכוח משיכה, כדי לבאר תופעה של נפילה חופשית.
  מספיק להשתמש בחוק שימור האנרגיה.
  הנפילה החופשית נובעת מהאנרגיה הפנימית של הגוף הנופל, וזו מתאזנת במכת הפגיעה באדמה.
  התנועה הנצחית עם זמן מחזור מנהרתי מתקיימת על פי חוק שימור האנרגיה, ומטעמי סימטריה.
  היקום אינו מכני, והוא פועל על פי רעיונות שמתגשמים.( כמו לדוגמה.. שאיפה להגיע למצב של רגישות סימטרית עליונה)
  הידיעה הטבעית של ניוטון קבעה כי לכל גוף ממשי יש כמות חומר משלו.(מסה)
  זוהי ידיעה טבעית מופלאה, מכיוון שאין לנו יכולת להבחין בכמות של חומר.
  אנו מסוגלים להבחין בכמות של נפח , בכמות של שטח, בכמות של מרחק, בכמות של זמן ובכמות של אנרגיה.( פעולת שריר מעייפת מביעה כמות של אנרגיה)
  זוהי ההברקה הניוטונית הכבירה – יש במציאות כמות ערטילאית השייכת לגוף חומרי. כמות ערטילאית זו מכונה בשם מסה.

  וכאן הצומת בו אני נפרד מההשקפה הניוטונית.
  ניוטון קבע כי מסת כוכב קובעת את כוח המשיכה שלו.
  ואני מציע: מסת כוכב קובעת את זמן מחזור מנהרתי שלו.
  התוצאה בלתי נמנעת : קבוע קוסמי של מרחק נבחר, וחוק שוויון הזמנים במרחק הנבחר.

  א.עצבר

 6. במידה וכל מה שהיה עובד פה זה חוק שימור האנרגיה, הרי שלא היינו מדברים על נפילה אלא על תנועה אינרטית, כדור הארץ היה מאבד את האטמוספרה שלו, ואנחנו יכולנו לעוף לחלל עם כל דילוג קטן,האוקינוסים היו מתרוקנים מאחר והם היו מאבדים מיים בקצף הגלים, הכח הנדרש לחללית לצאת מהאטמוספרה היה נמוך יותר,

  אי אפשר להסביר את הסדרים כאן רק על ידי המטענים החשמלים שנושאים המסות,
  לא היו מחזורי גאות ושפל התלויים בהשפעה פלנטרית, המיים לא היו זורמים אל מקום נמוך יותר, אלא מתגבהים בכל מקום קשה לי לדמיין עולם כמו שהוא ללא הסדר שמקנה כח המשיכה,

  השאלה היא בנוסף מה מוסיף לך עולם בלי כח משיכה עולם אינרטי, האם בעולם כזה היו מקבצים של גלאקסיות , האם היה נוצרים סדרים, האם היתה נוצרת תנועה בורגיית כמו שאתה מתאר שיש, האם החלל זמן היה מתפתל כמו שמשערים. האם היו חורים שחורים אן סופר נובות , או כל שאר המצבים , האם הגלאקסיות היו מקבלות בכל מקום צורה ספירלית המתכנסת כלפי המרכז. לא היה משקל למסה או שהיה לה משקל שווה בכל כיוון,

  אני לא רואה את כל הסדרים האלה מוסברים כמו שחוק אחד פשוט כמו כח המשיכה מסביר

  לגבי זה שהקופץ למיים לא מרגיש את כח המשיכה הוא בדרך כלל מתחיל את הקפיצה שלו כלפי מעלה, ובמהרה היא משנה כיוון

  ולסיום אוסיף משפט עם נחמד "זאת לא הנפילה שהורגת אותך זאת העצירה הפתאומית בסוף "

 7. חוק שימור האנרגיה הופיע במציאות הרבה לאחר תקופת ניוטון.
  כוח המשיכה צריך להיות ספק אנרגיה, בכדי להפיל גופים ארצה.
  אבל כוח המשיכה אינו ספק של אנרגיה, ונפילת גופים נובעת מהאנרגיה הפנימית שלהם, תוך קיום חוק שימור האנרגיה.

  הנה עוד נושא מעניין

  תורת המוחלטות – הופעתו של הזמן הסטטי ——— ———————————— 1
  מאמר מקורי מאת א.עצבר A . aetzbar

  זמן סטטי , זמן דינמי , וזמן תודעתי.
  אריסטו: אין ריקנות בטבע.
  זמן סטטי :
  החלל האינסופי מלא בזמן סטטי , שהוא נח מוחלט וקר מוחלט (גבול הקור)
  בכל כיוון שנבחר, יימדד זמן סטטי של כ 0.0036 מיקרו שנייה למטר. (ניסויים ישפרו את המספר)
  זמן סטטי מופיע על פני מרחק גיאומטרי. נקודה היא רגע של זמן סטטי.
  זמן סטטי הוא רק כמותי, ואין בו הבחנה של עכשיו , עבר או עתיד.
  זמן סטטי הוא תווך "נח מוחלט" , שבו ינועו גלי זמן במהירות הקרובה ל 300000 ק"מ לשנייה.
  השם המקובל לגלי זמן הוא גלים אלקטרו מגנטיים.
  תופעות החשמל המגנטיות ומוליכות על , יבוארו בעזרת זמן סטטי. ( אין יותר חלקיקים)
  מגנט הוא "מפוח נצחי" של זמן סטטי.

  כל התנועות שבעולם הן ביחס לזמן הסטטי שהוא נח מוחלט.
  שתי מכוניות המתקרבות זו לזו, הזמן הסטטי בינהן הולך וקטן
  ואם הן מתרחקות זו מזו, הזמן הסטטי בינהן הולך וגדל
  הזמן הסטטי הוא נח מוחלט וקר מוחלט, והוא מובן רק מעצמו.
  הזמן הסטטי הוא דבר ערטילאי כמותי ונמדד. גם הזמן הדינמי הוא דבר ערטילאי כמותי ונמדד.

  מושג הפעולה:
  זמן דינמי מופיע בפעולה פיזיקלית.
  כל פעולה פיזיקלית ניכרת ברגע התחלה, משך זמן , ורגע סיום.
  כל פעולה פיזיקלית ניכרת גם בכמות של אנרגיה
  היפוך הופעות האנרגיה נעשה בדרך של פעולות.
  פעולת שריר ניכרת בצירוף כמויות של זמן ואנרגיה
  בזמן הדינמי יש הבחנה של עכשיו ועתיד.
  תורת המוחלטות – הופעתו של הזמן הסטטי ——— ———————————— –2
  מאמר מקורי מאת א.עצבר A . aetzbar

  זמן סטטי וזמן דינמי הם ממשיים – מכיוון שהם נמדדים.

  מדידת זמן פעולה ממרחק קבוע: ( זמן סטטי לא משפיע על המדידה)
  ברגע התחלת הפעולה מפעילים שעון עצר, וברגע סיום הפעולה מפסיקים את שעון העצר
  .
  מדידה זמן פעולה ממרחק משתנה: ( זמן סטטי כן משפיע על המדידה)
  במדידה כזו מפעילים ומפסיקים שעון עצר, תוך כדי תנועה.
  כשנמדוד זמן דינמי בהתקרבות אל הפעולה,יתקבל זמן קצר במקצת משל מדידה ממרחק קבוע
  כשנמדוד זמן דינמי בהתרחקות מהפעולה , יתקבל זמן ארוך במקצת משל מדידה ממרחק קבוע.
  הפרש הזמן נובע מהזמן הסטטי של "מרחק ההתקרבות" או של "מרחק ההתרחקות".
  היות והזמן הסטטי כן משפיע על המדידה – ניתן למדוד זמן סטטי בין שתי נקודות.

  מי שמדד זמן סטטי היה אולה רמר , אבל מקובל להגיד שהוא מדד את מהירות האור.

  זמן תודעתי
  זמן תודעתי אינו נמדד , ויש בו הבחנה של עבר , עכשיו , ועתיד.
  זמן תודעתי נוצר מדימוי של תנועה נצחית בקו ישר בחלל אינסופי.

  א.עצבר
  17/4/2015

 8. המשך רעיוני

  תורת המוחלטת מול תורת היחסות

  תורת המוחלטות:
  המרחב האינסופי מלא בזמן סטטי שהוא נח מוחלט וקר מוחלט.
  הזמן הסטטי הוא התווך של גלי זמן הנעים במהירות מוחלטת קבועה C
  מהירות מוחלטת של גלי הזמן היא ביחס לתווך של זמן סטטי שהוא נח מוחלט.
  אפשר לראות תחום צר של גלי זמן, ואלה הם גלי האור.
  הכוכבים נעים דרך הזמן הסטטי במהירות מוחלטת ממוצעת של C12
  התנועות היחסיות של הכוכבים (הנמדדות) נובעות מתנועתם המוחלטת.
  אין כל קשר בין מהירות של כוכב שנע דרך הזמן הסטטי, למהירות גל זמן.
  לכן, אין כל קשר בין מהירות גל האור היוצא מפנס המכונית, למהירות המכונית.
  הזמן הסטטי מצטרף אל הזמן הדינמי (המופיע לדוגמה בתנודות מטוטלת)

  תורת היחסות מנוגדת לתורת המוחלטות,והיא נשענת על ההנחה הבאה.
  הנחה : צופה הנמצא בקרון רכבת אטום לאור וקול , לא יכול לקבוע על ידי ניסוי , אם הקרון נע על הפסים במהירות קבועה ובקו ישר, או נח על הפסים..
  את ההנחה הזו אפשר להפריך עם חוט הקשור לתקרת הקרון,ובקצהו התחתון קשורה משקולת ברזל
  קרון זה הולך ומתרחק ממרכז כדור הארץ, ולכן, חוט המשקולת יסטה קצת ממצב אנכי, והוא יגלה כי הקרון נע על הפסים . אם חוט המשקולת יהיה תמיד במצב אנכי, אז הקרון נח על הפסים .
  הפרכת הנחה זו מספיקה , כדי לעבור מתורת היחסות לתורת המוחלטות.
  א.עצבר

 9. קץ הגרוויטציה – המושגים מסה וכוח , אינם מושגים מדעיים.

  המושג אורך הוא מדעי, כיוון שיש לנו ידיעה טבעית המסוגלת לזהות – כמות מוחלטת של אורך –
  ( כמו לדוגמה אורך של עיפרון , שאורכו הוא אורכו כמו שהוא מופיע במציאות)
  עם כמות אורך מוחלטת נבחרת- אפשר ליצור מד אורך. ( סרגל)

  המושג מסה אינו מדעי , כיוון שאין לנו ידיעה טבעית המסוגלת לזהות – כמות מוחלטת של מסה-
  אין לנו ידיעה טבעית המסוגלת לזהות – כמות מוחלטת של מסה – השייכת למטבע של 1 שקל.
  לכן, אי אפשר ליצור מד מסה .

  זמן הוא מושג מדעי, כיוון שיש לנו ידיעה טבעית המסוגלת להבחין בכמות מוחלטת של זמן,
  בידיעה טבעית אנו מבחינים בכמות מוחלטת של זמן, המופיעה בין פעימות לב. הידיעה הטבעית מסוגלת להבחין בכמות מוחלטת של זמן המופיעה , בין שני המצבים הקיצוניים של מטוטלת.
  לכן, אפשר ליצור מד זמן.
  מהמושגים המדעיים , מרחק וזמן, נוצרים המושגים המדעיים מהירות ותאוצה.

  סימן ההיכר של מושג מדעי, הוא מכשיר המדידה שלו, עם אמת מידה מוחלטת שלו.
  רק בידיעה טבעית ניתן להגיע להישג של בחירת אמת מידה מוחלטת.

  בידיעה טבעית נבחין בכמות מוחלטת "חסרת שם " המופיעה בפעולת שריר מעייפת.
  השם שנבחר לכמות זו הוא אנרגיה. היות ופעולת שריר מעייפת מסוגלת למתוח קפיץ או לכווצו , נוצרה אפשרות ליצור מד אנרגיה המופיעה בפעולה, בעזרת קפיץ פשוט.
  אנרגיה הוא מושג מדעי.
  פעולה היא מושג מדעי, כיוון שהיא ניכרת בצירוף כמויות של זמן ואנרגיה.
  מהמושגים המדעיים אנרגיה וזמן, נוצר המושג המדעי הספק הפעולה.

  כוח אינו מושג מדעי.
  כדי להאיץ גוף ממשי יש "להשקיע" אנרגיה, כך שיתקיים חוק שימור האנרגיה.
  כוח לא יכול לגרום לתאוצה של גוף ממשי, כיוון שכוח אינו ספק של אנרגיה.
  לכל גוף ממשי יש את אנרגיית הפעולה הפנימית היסודית שלו, וקפיץ פשוט יגלה אותה.
  אנרגיית התנועה של גוף נופל חופשית, נובעת מצבירת פעולות כאלה.
  גוף נופל חופשית משנה את מקומו, ומקיים את חוק שימור האנרגיה.

  קפיץ הוא מכשיר מדידה של פעולה יסודית השייכת לגוף ממשי.
  קורת מאזניים הוא מכשיר מדידה של הספק פעולה יסודית השייכת לגוף ממשי.

  כוח ומסה הם מחוץ לתחום המדעי, מרחק זמן ואנרגיה הם בתוך התחום המדעי.
  מכשירי המדידה הם סרגל, שעון , קפיץ , קורת מאזניים.

  לכוח ומסה אין מכשירי מדידה, למרחק זמן ואנרגיה יש מכשירי מדידה.

  מושג האנרגיה עוד לא היה קיים בתקופת ניוטון.

  והיות שהמושג "מסה" אינו מדעי, מה הטעם באמירה….מסה נהפכת לאנרגיה ?
  והיות שהמושג כוח אינו מדעי, מה הטעם באמירה…כוח הפועל על גוף גורם לתאוצתו ?

  א.עצבר

 10. חוק הכוכבים : כי מזמן סטטי באת ואל זמן סטטי תשוב

  הזמן הסטטי הוא נח מוחלט וקר מוחלט, והוא ממלא את המרחב האינסופי.
  הזמן הסטטי הוא כמותי.
  כאשר גוש זמן סטטי מתחיל לנוע , נוצר כוכב ( נוצר החומר)
  יצירת החומר מתחילה עם הענקת אנרגיה לגוש של זמן סטטי.
  כאשר כוכב מפזר את האנרגיה שלו למרחב, הוא חוזר להיות זמן סטטי.
  יש קשר בין T של גוש זמן סטטי, ל T מנהרתי של הגוש.
  התהליך האנרגטי – זמן סטטי ל חומר ל זמן סטטי ל חומר ל זמן סטטי ל ,,,,,,נמשך לנצח

  צמצום האינסוף לסוף.
  מדידת מרחק חייבת להתבצע ממרחק אפס.
  אי אפשר למדוד את קוטר הירח מרחוק.
  מרחוק אפשר לזהות את נקודות הקצה של קוטר הירח, אבל אי אפשר לזהות את המרחק המוחלט
  שבין נקודות הקצה. כדי לזהות את המרחק המוחלט הזה, יש לבצע מדידה ממרחק אפס.
  מרחוק ניתן לזהות את נקודות הקצה של רוחב בניין הנמצא רחוק מאיתנו.
  כדי לזהות את המרחק המוחלט בין נקודות הקצה, יש להתקרב למרחק אפס מהבניין.
  הראייה מצמצמת את המרחב המוחלט, וכך מתקרב האינסוף לסוף.
  הקרוב יתקרב במעט, הרחוק יתקרב הרבה, והאדם רואה עולם אינסופי מצומצם.

  מדידת זמן דינמי חייבת להתבצע ממרחק קבוע כלשהו.
  את שני הרגעים הקיצוניים של זמן דינמי ניתן לזהות מכל מרחק עד לאינסוף.
  כדי לזהות את הזמן המוחלט בין שני הרגעים הקיצוניים, יש לשמור על מרחק קבוע.
  זיהוי הזמן האמור תוך כדי תנועה המקצרת מרחק, יביא לתוצאה קטנה מהאמיתית.
  זיהוי הזמן האמור תוך כדי תנועה המאריכה מרחק, יביא לתוצאה גדולה מהאמיתית.
  תופעה זו נובעת מתנועה דרך הזמן הסטטי.
  תופעה זו מאפשרת למדוד זמן סטטי.
  א.עצבר 5/2015

 11. המתבונן על הניסוי לא משפיע על הניסוי.
  ניסויי גליליאו במישורים משופעים.
  המושג מישור משופע הוא מושג יחסי של עורך הניסוי, הנמצא במצב אנכי במקום הניסוי.
  למצב של עורך הניסוי אין כל השפעה על הניסוי.
  על כן נחליף את ניסוי המישורים המשופעים בניסוי המנהרות.
  נדמה מנהרה החוצה את כדור הארץ מקצה לקצה, שאורכה כ 12000 ק"מ . העומד ליד פתח המנהרה יגיד כי היא מציגה מישור משופע של 90 מעלות.
  ועוד מנהרה חלקה ומושלמת , מקבילה לה – , שאורכה 8000 ק"מ . העומד ליד פתח המנהרה יגיד כי היא מציגה מישור משופע של כ 40 מעלות
  ועוד מנהרה חלקה ומושלמת, מקבילה לה – שאורכה 1000 ק"מ . העומד ליד פתח המנהרה יגיד כי היא מציגה מישור משופע של כ 15 מעלות.
  שלושת העומדים בפתחי המנהרות משחררים באותו רגע כדורים מושלמים.
  כדורים אלו ינועו הלוך ושוב (בתנועת מטוטלת) בין פתחי המנהרות – בהתאמה מושלמת –
  וזמן המחזור של כולם יהיה 5050 שניות.
  על פי ניסויי גלילי חייבים להגיע לתגלית של זמן המחזור של כדור הארץ, שהוא כ 5050 שניות.
  צופה ארצי בניסוי ( החש עצמו נח ) לא משפיע על הניסוי
  גם צופה שמשי בניסוי ( החש עצמו נח) הרואה את הארץ נעה, לא משפיע על הניסוי
  נתוני הניסוי הם כדור הארץ, כמה מנהרות באורכים שונים, וכדורים קטנים וגדולים.
  עם נתונים אלו, מתקבל המושג החדשני "זמן מחזור מנהרתי של כוכב" ]T[

  כל כוכב ביקום נע בתנועתו המוחלטת שלו.
  כל צופה ממשי החי על כוכב, חש עצמו נח – ואת כל התנועות הוא מייחס לאחרים.
  צופה ממשי מבחין בהפרש בין תנועתו המוחלטת שלו לתנועה מוחלטת אחרת.
  הכוכבים נעים במרחב אינסופי מלא בזמן סטטי, שהוא נח מוחלט וקר מוחלט.
  תנועה מוחלטת היא התנועה היחסית לזמן הסטטי. ( שהוא נח מוחלט )
  הזמן הסטטי הוא התווך של גלי זמן.
  לגלי זמן יש מהירות קבועה מוחלטת.

  תנועה יחסית מעניינת את האדם, אבל בטבע יש תנועות מוחלטות.
  א.עצבר 5/2015

 12. תיאוריית ה – 6 – מול תיאוריית המפץ הגדול.
  היקום נברא מדברים כמותיים.
  יש בעולם רק ששה דברים כמותיים
  אורך , שטח , ונפח הם 3 דברים כמותיים מהתחום הגיאומטרי,
  זמן סטטי , זמן דינמי ואנרגיה , הם 3 דברים כמותיים מהתחום הפיזיקלי.

  החומר אינו דבר כמותי שביעי, אלא הוא צירוף של זמן סטטי ואנרגיה.
  לכן, מהבחינה העקרונית – היקום בנוי מזמן ואנרגיה.
  תיאוריית ה -6 היא מדעית, מכיוון שששת הדברים הכמותיים הם נמדדים, ולכל אחד מהם אפשר לבחור אמת מידה מוחלטת.
  א.עצבר

 13. שלום לכולם,

  קבלו הפניות נוספות בנושא הטורוס-בייגלה-תפוח כמודל ליקום והסבר לאנרגיה האפלה. לדעתי, זה מדהים ששדה התודעה נפתח לנושא בהרבה מוקדים שונים.

  חג שמח,
  אלון

  Fluorescent Torus

  https://www.youtube.com/watch?v=9-nMDD9U_T4

  Howard Bloom's Big Bang Cosmology Science from The God Problem – The Big Bagel

  https://www.youtube.com/watch?v=wdJyafSBCb0

  Spirit Science 21 ~ Toroidal Flow

 14. שני המושגים הבסיסיים ביקום של ניוטון, הם חומר וכוח.
  שני המושגים הבסיסיים ביקום של איינשטיין הם חומר ואנרגיה
  שני המושגים הבסיסיים "ביקום האמיתי " הם זמן סטטי ואנרגיה.

  החומר הוא מושג משני, והוא נובע מצירוף כמויות של זמן סטטי ואנרגיה.

  זמן סטטי הוא כמותי בלבד, ללא הבחנה של עבר, עכשיו , עתיד.
  הזמן הסטטי הוא התווך של גלי זמן, הנעים במהירות C
  הזמן הסטטי הוא נח מוחלט וקר מוחלט, והוא ממלא את המרחב הגיאומטרי האינסופי.

  גישה מהפכנית זו, משנה לחלוטין את תפיסת היקום המקובלת, ויש בה חוק טבע חדש " חוק שוויון הזמני"

  כאשר "החומר" כבר לא ממלא תפקיד של שחקן ראשי, והשחקנים הראשיים הם זמן סטטי ואנרגיה, מבנה היקום משתנה לחלוטין מכל מה שידענו.

  היקום האמיתי אינו ניתן להסבר מכני, וטבועה בו ידיעה.

  בברכת חג שמח

  א.עצבר

 15. אבינועם שלום,

  תודה על תגובתך.

  אני חייב לומר שלמרות שקראתי הרבה מהחומר שהעלתה לאתר וששלחת אלי ישירות, איני יורד כלל לסוף דעתך. יתכן שעלית על מודל חשוב, אבל אתה חייב להסביר אותו בצורה שגם אנשים אחרים יבינו. יש הרבה אי בהירות בכתיבה שלך.

  יש גם טעם לפגם בהעלאת חומר שלך כתגובות לפוסטים של אחרים ולא כפוסט/ים עצמי/ים שלך.

  חג שמח,
  אלון

 16. אבינועם שלום,

  אני חושב שקיבלת את הערתי, אבל לא ממש הבנת אותה.

  אם אכן יש לך תיאוריה (ואת זה אתה צריך להוכיח ע"י הסברתה בצורה שאנשים יבינו אותה, אחרת היא בעלת ערך רק לך וחסרת ערך לציבור), אז מגיע לה פוסט משלה.

  בפרסום המודל שלך כתגובה שולית בפוסט, אתה מזלזל בתיאוריה שלך עצמך.

  אגב, לי עדיין אין תיאוריה. המודל לא שלם, ואני עובד על פיתוחו.

  בכל מקרה, בהצלחה!
  אלון

 17. אלון, המדע לא המציא את החומר האפל. זהו מושג שתודעת העל מנגישה לנו מידע עליו כדי שנבין :

  חומר אפל הוא תערובת של יסודות שנאספו משדה חושך,כשהיסוד הדומיננטי הוא האש- היא מניעה ומתניעה את כל התהליכים. שאר היסודות משווים תדר לתיכנות האש שמנהלת את הבריאה. בהתאם לצורך ההתפתחות הבריאה מושכת את החומר האפל – הוא הדלק , ובגלל שהדהוד המתנד גבוה רק חלק קטן ממנו נגלה לעין. החומר האפל נגלה רק כאשר מערכת אנטי חומר נכנסת דרך חורים השחורים.
  אנרגיה אפלה זה משהו אחר, היא לא נגלתה למדענים עד 2012 משום שהחלה להתגלות רק לאחר מועד חילופי העידנים ברגע השקט

  תיקשור תודעת העל בנושא חומר אפל

 18. הצעה להסיר את מילת השאלה "האם" בכותרת שמופיעה בבאנר האתר: "האם חוקי הפיזיקה נובעים מהתודעה עצמה" . אם המחקר שלך תורם להבנה שאכן כך הוא, אז לשם מה לתייג את המאמר כשספק פותח אותו? אתה אלון פורץ דרך בתחום המחקר שלך. אין לך מה להסתמך על מידע מהעבר ולחפש אישורים בחוץ. ההוכחה האנרגטית האמיתית היא הידיעה הפנימית.

 19. נעמה שלום,

  תודה על ההערה.

  המחקר שמקשר בין גרביטציה ותודעה הוא מאוד מיוחד וחדשני, מכיוון שהוא משלב בין מדע לבין אמונה, או בשפה אחרת בין ידיעה ישירה לידיעה עקיפה. בסיס המדע הוא הטלת ספק. כשמדען יוצא עם מודל חדש או הצהרה חדשה, קודם כל לא מאמינים לו, אלא בודקים אותו. לא לחינם מאמרים מדעיים מכובדים עוברים ביקורת עמיתים (referee), וגם אחרי זה לוקחי זמן עד שתגליות חדשניות ומשמעותיות מקבלות אישור מהקהילה המדעית. לפעמים זה לוקח עשרות שנים.

  באחד הכנסים הראשונים שלי, קיבלתי עצה נהדרת מפרופ' מייק שארה, יהודי אמריקאי שעשה את הדוקטורט שלו באסטרונומיה באוניברסיטת תל אביב: "אל תאמין לאף אחד." אני אפילו מוסיף: "גם לא לעצמך!" כאמור, ספקנות היא בסיס המדע בניגוד לראיה הישירה.

  למרות שאני מאמין, ואפילו יודע מידיעה ישירה, שהמחקרים של רועי, שלי ושל אחרים מוכיחים את קיומו של מקור אחד, שמעבר לחומר או כוח עליון, עדיין קיים הספק. המודל אינו גמור עדיין, טרם פורסם, ותחזיות שלו עדיין לא התממשו. כשזה יקרה אני חושב שנוכל להצהיר בצורה חזקה יותר על מהות המחקר ומשמעותו מרחיקת הלכת למדע ותלאנושות.

 20. אלון שלום

  ואני אומר…תאמין רק לעצמך

  מדוע להאמין שכוח המשיכה קיים ?
  מדוע להאמין שכוח משיכה מכני מפיל גופים ארצה ?
  אולי כדאי להאמין שהגופים נופלים מכוח עצמם ?

  הגיע הזמן להשתחרר מהכבלים של כוח המשיכה.
  היקום הוא הרמוני ופלאי, אינו ניתן להסבר מכני, ובהחלט נדרש
  מקור אחר, או כפי שאתה אומר…כוח עליון.

  Aetzbar

כתיבת תגובה