פרויקט רפואה שלמה – עידן חדש ברפואה

הערה: בימים אלו אנו בודקים מחדש את המסגרת המתאימה לפרוייקט (האם נמשיך אותו במסגרת המכון או במסגרת אחרת).

מ"רפואה משלימה" ל"רפואה שלמה":

האם הרפואה ה״משלימה״ אכן רק משלימה את הרפואה ה״קונבנציונלית״ או שמא ההיפך הוא הנכון? הרפואה ה״קונבנציונלית״ מכוונת מראש להבראת פתולוגיות בעוד שהרפואה ה״משלימה״ מכוונת לריפוי הוליסטי, ריפוי משולב של כל רבדי הגוף והנפש. אולי דווקא הרפואה ה"משלימה" היא זו אשר רואה את התמונה השלמה? אולי הדרך ליצירת רפואה אולטימטיבית של העידן החדש צריכה להתחיל בהתייחסות הוגנת ומאוזנת כלפי הידע הרפואי על כל גווניו ומקורותיו? האם הגיע העת לאינטגרציה ממשית של הרפואה ה"קונבנציונלית" עם הרפואה ה"משלימה"?

בפרויקט ״רפואה שלמה -עידן חדש ברפואה״, אנו רוצים ליצור עידן חדש ברפואת הגוף והנפש. אנו רוצים ליצור עידן שבו כל שיטה טיפולית, אשר יכולה להוכיח את יעילותה, אכן תזכה להכרה ראויה ותשתלב בסופו של דבר בסל הטיפולים הקונבנציונלי. אנו רוצים ליצור עידן של "רפואה משולבת" היוצרת סינרגיה ממשית של כל הידע הרפואי, שבו השיטות השונות משולבות זו בזו ולא רק משלימות זו את זו. אנו רוצים ליצור עידן שבו עצם ההגדרה של המושג "בריאות" לא תתייחס עוד להיעדר של חולי בלבד, אלא למצב של רווחה מלאה בגוף, בנפש ובחברה. המטרות הללו ברות השגה! אנו דנים בהם וסוללים בימים אלו את הדרך להשגתן מבלי להתפשר על המקצועיות המדעית.

בשנת 1946 ארגון הבריאות העולמי הגדיר "בריאות" באופן הבא: "בריאות היא מצב של רווחה גופנית, נפשית וחברתית מושלמת ולא רק היעדר מחלה". למרות זאת, הגישה הנהוגה במערכות הבריאות עד היום מתמקדת על פי רוב בטיפול בחולי בלבד ובעיקר בתסמיניו הביוכימיים. בישיבה הראשונה של הפרויקט הוסכם כי החזון שלנו הוא ליצור מערכת בריאות המגשימה הלכה למעשה, ולא רק כסיסמא, את הגדרת המושג "בריאות" כפי שהוגדר על ידי ארגון הבריאות העולמי. נראה כי דווקא לגישות הטיפוליות ה"הוליסטיות", הנחשבות כיום כרפואה "משלימה", יש תפיסת עולם המתאימה יותר להגדרה של ארגון הבריאות העולמי. אם ברצוננו להיות "בריאים" באמת עלינו ליצור על כן מערכת בריאות משולבת הנותנת מענה שלם הן לגוף, הן לנפש והן לצרכים החברתיים שלנו. משיקולים אלו הסכמנו על הנוסח הבא לחזון הפרויקט:החזון:

החזון:

מערכת בריאות משולבת שמאפשרת ועוזרת להשיג הלכה למעשה מצב של רווחה גופנית, נפשית, חברתית ורוחנית אופטימלית.

מטרות הפרויקט:

1. יצירת מאגר מידע: בדיונים המקדימים עולים מספר בעיות וצרכים שונים שיש לתת להם מענה על מנת להגשים את החזון שהגדרנו.
  • מסתבר שהמידע המדעי הקיים אינו ערוך בצורה נוחה ואינו נגיש בצורה מסודרת ומרוכזת לא לציבור ואף לא לרופאים.
  • אין מאגר מידע אחד המרכז את כל המטפלים השונים בכל השיטות והחולים נאלצים לבצע חיפושים מפרכים באינטרנט בעצמם.
  • אין מנגנון בקרה ריכוזי ואמין המאפשר לציבור להבחין בין מטפלים מקצועיים ואמינים לבין "שרלטנים".
  • אין אפשרות למגזרים דתיים יהודים או אחרים לדעת האם שיטות הטיפול המוצעות תואמות את ההלכות שלהם.
אנו מבקשים להקים מאגר מידע אינטרנטי, נגיש חינם לציבור, שייתן מענה לכל הצרכים הללו ועוד. הקמת המאגר תדרוש מהשקעה ראשונית משמעותית אך בהמשך תמומן מדמי חבר של המטפלים באתר.

 

2. הקמת מערכת רפואית משולבת ברוח החזון שהגדרנו:

  • במערכת זו אנו נפעל יחד על מנת לייצר סינרגיה מתמדת של כל החכמה, הידע והיכולת שצברנו בכל שיטות הטיפול על מנת לספק רווחה גופנית, נפשית וחברתית מלאה לכל אדם.
  • במערכת הבריאות כיום המטופלים זוכים לטיפול משולב של מומחים "קונבנציונלים" בלבד, בעוד שרפואה "משלימה" פועלת לצד הרפואה ה"קונבנציונלית". לעומת זאת, במערכת שאנו רוצים ליצור כולם יפעלו במשולב בצורה הדוקה ויעילה יותר מכפי שנעשה עד כה. מומחים "קונבנציונלים", פסיכולוגים ומטפלים הנחשבים כיום "אלטרנטיביים" ידונו יחדיו באופן תדיר כיצד לטפל בכל מקרה ומקרה.
  • נתוני הטיפולים במערכת ייאספו לצורך מחקר. על בסיס נתונים אלו נוכל לפרסם מחקרים על יעילותם של שיטות הטיפול השונות בכלל ועל שילובים חדשים בין השיטות שאנו ניצור בעצמנו.
  • עיבוד הנתונים יאפשר לנו גם לחשוף את גורמי המחלה בצורה שלמה וברורה יותר. בעקבות כך נוכל לנסח המלצות מושכלות יותר למניעת מחלות, לניהול אורח חיים בריא ולטפח חינוך לבריאות.
  • המערכת תפרסם את אחוזי ההצלחה שלה לרווחת הציבור. המטופלים יידעו שהמטפלים העובדים בשיתוף עם מערכת זו הם מטפלים, שהוכיחו את יכולותיהם, ועמדו בדרישות מקצועיות ידועות וישנה ודאות שיינתן טיפול מסור ואיכותי.
  • נשאף לא ליצור כפילויות עם מערכות קיימות ולפעול בשיתוף פעולה עם ארגונים קיימים ועם המחלקות לרפואה משלימה בבתי החולים, אך במקרה הצורך נקים גם גופים חדשים.

הקמת המערכת תדרוש מימון ראשוני משמעותי אך בהמשך היא תתוחזק על בסיס דמי הטיפול עצמם.

שותפים בפרויקט:

נשמח לצרף לפרויקט עוד רופאים, פסיכולוגים ומטפלים אלטרנטיביים. להצטרפות לפרויקט אנא שילחו מייל לרועי לוטן: q.spacer@gmail.com

השותפים מוצגים על פי צוותי העבודה השונים ובתוך הצוותים עצמם על פי סדר ההצטרפות לפרויקט:

צוות היגוי (הצוות הקובע הקובע את מדיניות הפרוייקט):

רועי לוטן: יזם הפרויקט (יחד עם אשתו טל), חבר הנהלת המכון ואחד ממקימיו, מפתח תיאורית "מרחבי השתקפויות" לאיחוד הפיסיקה, יזם פרויקט וליקובסקי וחוקר תורה ומדע.

ד"ר נאדר בוטו: רופא, קרדיולוג בכיר במרכז רפואי רבין, מטפל בעל מוניטין בינלאומי בשטיפות אנרגתיות בשיטה ייחודית שפיתח. אתר: https://naderbutto.com/

הרב אליעזר גרינבוים: מנכ"ל משותף של המכון ואחד ממקימיו, לשעבר חבר מועצת עירית בית שמש וכיום חוקר תורה ומדע במסגרת פרויקט וליקובסקי.

יאיר כהן: מטפל הוליסטי ותיק ומנוסה בשיטת "חכמת הניסיון" באמצעות אינטגרציה ייחודית של שיטות רבות.

נטלי זיתוני: מהנדסת מערכות מידע ויזמית של עסקים מודעים, מייסדת Conscious Business Center מטפלת באנרגיה, שדות תודעה ופסיכולוגיה של נשמות, מחברת הספר Ensoulment ומנחה סדנאות ברחבי העולם. אתר: http://www.nataliezeituny.com/

ד"ר שרית ליפשיץ: דוקטורט במחקר רפואי, מנהלת רישוי-בטיחות-הגנת הסביבה בחברת הברום כי"ל.

ד"ר תמר קציר: דוקטורט בנוירוביולוגיה, יזמית, מדענית ועצמאית במתן שירותי מחקר לקהילת הביוטק.

ד"ר רחלי בלבן: פסיכולוגית קלינית מומחית, 'תהליכים ואנשים מזוווית רב מימדית'. מומחית באיבחון, פרופיילינג וחוות דעת פסיכולוגיות מעמיקות.

ד"ר יהודית אחי-דרור: .M.D ,רופאה, עוסקת ברפואה משלימה מזה כ-30 שנה, פסיכותרפיסטית גשטאלט, מטפלת ומורה בשיטת "איזון חיים" – Life Alignment. לפרטים:http://www.judith-achidror.com/

סאם לוי: מפתח שיטת "אהבה רבה", שיטת ריפוי הוליסטי שהוכחה כיעילה המחקר משותף עם פרופ' קרסו. בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה, תואר שני בפילוסופיה, והתמחויות רבות ומגוונות בתחומי הרפואה האלטרנטיבית.

רותי קרני הורביץ: מנהלת בית הספר "אמנות הלידה" להכשרת דולות ומדריכות לידה.

אסף מור: מטפל מומחה ברפואה סינית בילדים ומבוגרים, מטפל במרפאת רפואות, מורה לרפואה סינית ושיאצו בקמפוס ברושים באוניברסיטת ת"א והמנהל של הקונגרס הבינלאומי לרפואה סינית בישראל ICCM. אתר: http://assafmor.com/

ורד מור: פסיכותרפיסטית הוליסטית, מלווה שנים רבות תלמידים ומטופלים באתגרי החיים בשילוב כלים מהפסיכולוגיה הקונבנציונלית והפסיכולוגיה ההוליסטית, מרפאה בקול ובאנרגיה, בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה בבר אילן, מכון אדלר להנחיית קבוצות, תואר שני בחיפה בטיפול ויעוץ ועוד… אתר- www.vered-moor.com

ד"ר עידן סער: ד"ר לרפואה אלטרנטיבית (D.A.M). מעביר קורסים למטפלים ורופאים ללימוד הרפואה הגרמנית החדשה. מטפל בחולים במיגוון רחב של מחלות בגישה הוליסטית המשלבת גוף ונפש. אתר אינטרנט: www.healthychoice21.com

מתן קורן: מטפל ב”עוצמת הרכות” משנת 2010 ,מנחה סדנאות משנת 2014 וחלק מצוות ההוראה במסלול להכשרת מטפלים. מתן בעל תואר ראשון (B.Sc) בביוטכנולוגיה ומדעי הסביבה, וכן תואר שני (M.Sc) בביולוגיה ממכון ויצמן למדע ברחובות ובעל תעודת הוראה. בנוסף לעוצמת הרכות הוא מטפל גם בשיטת ה”עבודה” של ביירון קייטי.

נוגה גזית: מייסדת המכללה לביואורגונומי, המכללה המובילה ללימוד ביואורגונומי להכשרת מטפלים ומורים בתחום, ומחברת מגוון רחב של ספרי טיפולים ביואורגונומי, המעצימים ומשדרגים את הטיפול הביואורגונומי הקיים.

ד"ר חגי פולקמן: חבר בועד המכון ואחד ממקימיו, יזם, פיזיקאי, מהנדס מחשבים, ד"ר לפילוסופיה ומומחה לחוכמת ההמונים. מפתח שיטות ואפליקציות ליישום חכמת הצוות וחכמת ההמונים בארגונים ובפרט בניהול דיונים וקבלת החלטות. לפרטים: http://www.co-play.com/

יוסי מורגנשטרן: אדריכל ומומחה בעל ניסיון של 30 שנים ברפואה סינית מסורתית, מורה בכיר לצ'י קונג, מרצה מוביל לרפואה סינית, מנחה סדנאות וקבוצות לבריאות ולהתפתחות אישית בארץ, באירופה ובסין. מנהל 'מרכז מורגנשטרן בדרך השדות' בכפר שמריהו  – מרכז משולב לריפוי, להתחדשות ולבריאות ובי"ס להכשרת מטפלים.

ד"ר ליאת אדרי: מומחית לביולוגיה רפואית ומרצה מבוקשת באורחות חיים בריאים ורפואה מונעת , מפתחת שיטת במ"א (בריאות מותאמת אישית) ממגוון היבטים מדעיים: במדעי המוח, מדעי הרפואה, מדעי ההתנהגות, רפואה סינית ובודהיזם. www.drliatedry.co.il

איה אלון (רייס), פסיכולוגית קלינית, עובדת באופן פרטני עם מבוגרים בקליניקה בכרכור, משלבת  גישות וכלים שונים כגון הקומי, קלפים אינדיאניים, מנדלות ועוד. דוקטורנטית באונ' חיפה, ומחקרה עוסק בהתפתחות של פסיכולוגים המשלבים רוחניות בעבודתם, בהנחייתה של פרופ' ערפה מייזלס. אתר: https://ayatherapy.wordpress.com/

ד״ר איתן ליפץ, מיסד ומנהל את חברת ליפץ ושות שמתמחה באסטרטגיית צמיחה בדגש מיצוב והשבחת ערך באמצעות זיקוק והעצמה רב תחומית של ייחוד אורגני. בוגר מנהל עסקים שיווק, ד"ר במדעי בריאות, מומחה ביישום מעשי של גישה הוליסטית, גיבש תיזה ומודל יישום פיתוח להעצמת בריאות במסגרת עבודת הדוקטורט: – "חשיבות הגישה ההוליסטית לבריאות במשמעות של איכות ותוחלת חיים".

אמל זועבי, נטורופטית מנוסה ובעלת קליניקה בנצרת ומטפלת בהרבה שיטות מגע והוליסטיות. מרצה במכללת משגב לרפואה משלימה ובעבר במכללת רידמן. מתמחה במגוון שיטות הולסטיות וביניהן שטיפה אנרגטית, ביואורגונומי, תטא הילינג ואי אפ תי וגם מאמנת אישית מוסמכת.

גיא בן צבי59, בעברו טייס בחיל אוויר ויזם הייטק בתחום תעשיית הליזרים וחצאי מוליכים. כיום בעלים ומנכ"ל של אומגה 3 גליל, מפתח פרוטוקול אומגה לגמילה מתרופות פסיכיאטריות בעזרת תזונה ומנהל קבוצת פייסבוק לחיות ללא תרופות. מוציא לאור של הספר רפואת יתר.

בתיה פרחי, מנהלת שיווק אומגה גליל. למעלה מ-35 שנות ניסיון בשוק הבריאות האלטרנטיבית (תוספי תזונה, רגולציה, כניסה לקופות חולים).

אמנון בצלאל, נטורופת ומהנדס אלקטרוניקה, מנהל המרכז הישראלי ל EFT. מעביר סדנאות EFT  עם הסמכה בינלאומית וקורסים של הרפואה החדשה, מטפל במגוון מחלות פיזיות ונפשיות כולל טראומות, פוביות התמכרות וחרדות.

ד"ר זוהר יגיל, תואר שלישי מהפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית, מכון ישראל קנדה למחקר רפואי, בנושא ביולוגיה מולקולרית של מערכת החיסון, סרטן ואלרגיה. יו"ר מחלקת המחקר והפיתוח של איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי, נגפור, הודו. יו"ר איגוד הסו-ג'וק הישראלי, מומחה לסו-ג'וק, Sam Won Dong, ומדיטציית החיוך. מרצה ומטפל בארץ ובעולם.

לאור נהלל – מפתחת שיטת קוד-יה לאבחון וריפוי, מנהלת את מרכז קוד-יה בראשל"צ מזה 30 שנה, מכשירה מקודדים שעובדים עם השיטה בהצלחה רבה, בעלת נסיון רב שנים באבחון וריפוי גוף ונפש באמצעות שיטת קוד-יה, רפואה סינית והומיאופתיה.

 

פעילים:

גיל טטרו: בעלת תואר לפסיכולוגיה מאוניברסיטת לוס אנג'לס, מרצה,מנחת בסדנאות ומאמנת אישית כ 15 שנה. מאמנת להצלחה ולפריחה ,ולמציאת הנתיב המיוחד שלך בחיים, כתבת.

ציפי רז: חוקרת תודעה, בימאית, תסריטאית ועורכת, מיישמת תובנות מתחום התודעה בקולנוע.

עדית אלון, מנחה למודעות עצמית דרך ריברסינג, מאז 1988. הוסמכה כמטפלת בריברסינג ע"י דיאנה רוברטס, תלמידתו של מפתח השיטה לאונרד אור. התמחות כמטפלת בפיתוח מודעות עצמית ובשיטת ריברסינג (נשימה מודעת) במסגרת סדנאות ל.ר.ט. מנחת סדנאות נשימה בקבוצות וסדנאות ריברסינג מתקדם (נשימה במים) ובעלת קליניקה לטיפולים פרטיים. אתר: https://www.rebirthingidit.com/

שמוליק רפאלי,

מאיר קליין, מהנדס אלקטרוניקה (הטכניון) , M.B.A (אונ' תל אביב), מנחה ומטפל ברפואה החדשה ובריקול הילינג, מטפל הוליסטי ביואורגונומי, מסטר N.L.P, מטפל תטא הילינג, בוגר סדנת "המסע של ברנדון". בעל תעודת הוראה. מסייע בעדכון עמוד הפרויקט.

ד"ר רות אנגל – אלדר, דר לפסיכולוגיה קלינית ולחינוך מיוחד, פסיכולוגית ופסיכותרפיסטית. מרצה מטעם המרכז ל"תבונה אינטגראלית" של קן וילבור והמרכז הישראלי לרפואת גוף-נפש ברמת השרון, חוקרת ומטפלת קלינית בשילוב כלים כ"היפנותרפיה".

צחי אברמוב – פסיכולוג קליני, מדריך בפסיכותרפיה. מטפל במבוגרים, מתבגרים, זוגות, הדרכות הורים, והדרכת מתמחים בפסיכולוגיה קלינית. עוסק בפסיכותרפיה פסיכודינמית בשילוב זיקות לעולם הרוח. מתעניין בממשקים שבין הפסיכואנליזה (על אגפיה השונים) ועולם הרוח.

תיעוד:

קול קורא לרופאים ופסיכולוגים קליניים עמיתי המכון – הקול הקורא הראשוני שפורסם בקרב רופאים ופסיכולוגים עמיתי המכון ב-11 ביוני 2017.

ישיבה ראשונה (התבצעה בקליניקה של סאם לוי בהוד השרון ב-2 ביולי 2017):

פרסום ראשון של הפרויקט בדיוור של המכון – 14 באוגוסט 2017

דף נחיתה עדכני כולל סרטון